Aktualności Duże zapotrzebowanie na zwolnienia podatkowe przy rekordowym wzroście produkcji przemysłowej.

Duże zapotrzebowanie na zwolnienia podatkowe przy rekordowym wzroście produkcji przemysłowej.

Duże zapotrzebowanie na zwolnienia podatkowe przy rekordowym wzroście produkcji przemysłowej.

Do tej pory, w bieżącym roku Zarząd ARP S.A. podpisał 36 decyzji o wsparciu na wnioski jakie Inwestorzy złożyli w Oddziałach w Mielcu i Tarnobrzegu. Inwestorzy zadeklarowali utworzenie ponad 250 miejsc pracy z deklaracją zachowania blisko 2 tyś etatów.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku było to 19 decyzji a zadeklarowane nakłady inwestycyjne wyniosły 504,6 mln zł, co stanowi 237 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku.

Zanosi się doskonały rok, czego potwierdzeniem są dane z Głównego Urzędu Statystycznego.

W kwietniu GUS odnotował rekordowy wzrost produkcji przemysłowej w Polsce. Wartość produkcji sprzedanej przemysłu była w kwietniu aż o 44,5% wyższa niż rok wcześniej, jest to najsilniejszy roczny wzrost produkcji przemysłowej w Polsce po roku 1992. Świadczy to o tym, że po roku od ogłoszenia pandemii (efekt niskiej bazy) sytuacja się stabilizuje a polski przemysł niesłabnąco „odrabia straty”.

Warto też odnotować, że polski sektor wytwórczy wypada bardzo dobrze na tle innych krajów Unii Europejskiej. Sprzyja zarówno przemysłowy boom w Europie i USA, ale też korzystna struktura produkcji – duży udział w produkcji mebli , sprzętu rtv/agd oraz części samochodowych. Czyli produktów, na które obecnie zgłaszany jest bardzo silny popyt w krajach rozwiniętych.

Powyższe dobre dane są doskonałą rekomendacją do korzystania ze zwolnień podatkowych na podstawie decyzji o wsparciu.

ARP S.A.