Duże zapotrzebowanie na zwolnienia podatkowe przy rekordowym wzroście produkcji przemysłowej.

Do tej pory, w bieżącym roku Zarząd ARP S.A. podpisał 36 decyzji o wsparciu na wnioski jakie Inwestorzy złożyli w Oddziałach w Mielcu i Tarnobrzegu. Inwestorzy zadeklarowali utworzenie ponad 250 miejsc pracy z deklaracją zachowania blisko 2 tyś etatów.
Tylko w pierwszym kwartale tego roku było to 19 decyzji a zadeklarowane nakłady inwestycyjne wyniosły 504,6 mln zł, co stanowi 237 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku.
Zanosi się doskonały rok, czego potwierdzeniem są dane z Głównego Urzędu Statystycznego.
W kwietniu GUS odnotował rekordowy wzrost produkcji przemysłowej w Polsce. Wartość produkcji sprzedanej przemysłu była w kwietniu aż o 44,5% wyższa niż rok wcześniej, jest to najsilniejszy roczny wzrost produkcji przemysłowej w Polsce po roku 1992. Świadczy to o tym, że po roku od ogłoszenia pandemii (efekt niskiej bazy) sytuacja się stabilizuje a polski przemysł niesłabnąco „odrabia straty”.
Warto też odnotować, że polski sektor wytwórczy wypada bardzo dobrze na tle innych krajów Unii Europejskiej. Sprzyja zarówno przemysłowy boom w Europie i USA, ale też korzystna struktura produkcji – duży udział w produkcji mebli , sprzętu rtv/agd oraz części samochodowych. Czyli produktów, na które obecnie zgłaszany jest bardzo silny popyt w krajach rozwiniętych.
Powyższe dobre dane są doskonałą rekomendacją do korzystania ze zwolnień podatkowych na podstawie decyzji o wsparciu.